Dětství
očima umělkyně

Eva Koťátková

Eva Koťátková se už v roce 2007 stala laureátkou ceny Jindřicha Chalupeckého a od té doby patří mezi nejvystavovanější české umělce nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Architektka
sociálních
happeningů

Kateřina Šedá

Umělkyně se zaměřuje na sociálně laděné happeningy a experimenty, které mají za cíl vyvést zúčastněné ze zažitých stereotypů či sociální izolace. Její práce má tak blízko k sociální architektuře, proto v roce 2017 získala cenu Architekt roku.

Archeolog
systémů západní
společnosti

Zbyněk Baladrán

Ve své práci se Baladrán zabývá procesem transformace společnosti v souvislosti se sociálními a politickými změnami, pracuje jako jakýsi archeolog nedávné západní minulosti. Se svou tvorbou se zúčastnil nejprestižnějších přehlídek umění světa.

Humorný komentář
současného světa

Krištof Kintera

Umělec tvoří monumentální instalace či hravé epoxidové kresby odkazující k soudobému světu a společnosti. Kromě toho, že jeho dílo funguje i na aukcích, se také zapsal do povědomí široké veřejnosti svou výstavou v Galerii Rudolfinum, která se zařadila mezi ty nejnavštěvovanější v historii ČR.

Běžné věci
z nové perspektivy

Dominik Lang

Ve své tvorbě vychází z pečlivého sledování svého bezprostředního okolí, které dotváří prostřednictvím instalací a akcí. Pozornost veřejnosti upoutal především svým dílem Východ Západ.

Na hranici
mezi fotografií
a viděním

Jiří Thýn

Jeden z nejzajímavějších českých současných fotografů pomocí své tvorby realitu nejen zkoumá, ale vytváří i její zcela nové podoby. Jeho dílo nejen ve formě fotografií, ale i doplňujících instalací, se tak objevuje na výstavách a veletrzích v České republice i v zahraničí.

Život
v době
internetu

Martin Kohout

Multimediální umělec rozkročený mezi Prahou a Berlínem se ve své tvorbě zabývá běžnými životními situacemi a lidskými pocity v dnešním světě internetu.

Umění
opředené křehkostí

Jaromír Novotný

Novotného monochromní obrazy jsou typické pastelovou barevností, jemnými materiály a celkovým dojmem křehkosti. Malíř ale přemýšlí i nad hmotou samotného obrazu, pohrává si s principem transparentnosti jemného plátna, přiznává rám nebo díla záměrně atypicky instaluje.

Kontrast zdánlivé
dokonalosti s drsnou patinou

Vladimír Houdek

Ke klasickým technikám malby a koláže přistupuje Houdek zcela současným způsobem. Typická je pro něj systematičnost, strukturální pozadí s nádechem patiny a ostrý kontrast s až hyperrealisticky ztvárněnými povrchy objektů.

Minimalismus,
nadsázka a důmysl

Pavla Sceranková

Experimentováním s různými materiály a médii se Scerankové daří elegantně proplouvat skrze hranice uměleckých technik. Minimalismus, nadsázka, důmysl a povyšování všedních předmětů na vznešené umělecké materiály jsou pro sochařskou tvorbu Pavly Scerankové typické.

Skrolujte
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Celý žebříček umělců